Telefon
WhatsApp
Tokatlı Karadağ, Mamak Belediye Başkanlığı için Ak Parti’den Aday Adayı Oldu

Erdoğan Karadağ, Ankara Mamak Belediyesi’nde Başkan Yardımcısı olarak görev yaptığı dönemde başarılı çalışmalara imza atmıştı, şimdi başkan aday adayı olarak tekrar sahalara dönmek istiyor.

 

Karadağ, Mamak Belediye Başkanlığı için Ak Parti’den aday adaylığı başvurusunu yaptı. Ankara’daki Tokatlılar, Karadağ’ın tecrübesine ve vizyonuna güveniyor ve ona destek veriyor.

 

Erdoğan Karadağ, 14 Kasım 2023 tarihinde Ak Parti Mamak İlçe Başkanlığı’na resmi başvurusunu yaptı. Başvuru sırasında Başkent Tokatlılar Eğitim Kültür ve Dayanışma Derneği, Ankara Tokatlılar Platformu Başkanı E. Vali Amir Çiçek ve çok sayıda Tokatlı hemşehrileri Karadağ’ın yanında yer aldı.

Karadağ, yaptığı açıklamada, “Mamak’ta Tokatlı bir hemşehrimizin aday adaylığını açıklaması bile bizim için çok önemli bir gelişmedir. Rabbim nasip ederse, Mamak Belediye Başkanı olarak hizmet etmek istiyorum. Çıkmış olduğum bu kutlu yolda tüm dostlarımın, partili ve partisiz bizi seven herkesin yanımızda olması ve bize eşlik etmesi bizi güçlü kılacaktır. Saygılarımla…” dedi.

 

1960 Yılında Tokat Almus İlçesine bağlı Bağtaşı Kasabasında dünyaya geldi. 1968 yılında babasının işi gereği Ankara'ya taşınan Erdoğan Karadağ; İlk,orta ve lise öğrenimini Ankara'da tamamladı.

 

Tapu –Kadastro Yüksekokulu ve İşletme Fakültesi okuyan Karadağ 1978-79 yılında Kastamonu İli Bölge Tapulama müdürlüğüne  atandı. 1981 yılında tekrar Ankara'ya dönen Karadağ birbirinden başarılı bürokratik görevlerde imza attı.

 

2004 yılında Ak Parti’de siyasete başladı. 2009-2014 yılları arasında Ankara Büyükşehir Belediyesi ve Mamak Belediyesi meclis üyeliği yaptı. 2014 yılında Mamak Belediyesi Başkan Yardımcılığı görevini yapmıştı. 

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Tokat Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği