Telefon
WhatsApp
Tokat'ta, Ucuz Ev Eşyası Almak İsterken Dolandırıldı

Talip Atar, Tokat'ta internet üzerinden ucuz ev eşyası almak isterken 30 bin lira dolandırıldı. Mağduriyetini ve dolandırıcıların yöntemlerini anlattı.

 

Tokat'ın Güryıldız beldesinde yaşayan evli ve dört çocuk babası Talip Atar (45), internetten ucuz ev eşyası almak isterken 30 bin lira dolandırıldı.

 

"İkinci El Eşya Satışı İlanına İnandık"

 

Talip Atar, evine beyaz eşya almak için internette araştırma yaparken, bir sitede adının B.Y. olduğunu ve polis olduğunu belirten bir kişiyle tanıştı. Bu kişi, tayini çıktığı için eşyalarını satmak istediğini söylüyordu. WhatsApp üzerinden görüntülü konuşan Atar, eşyaları beğenerek 30 bin liraya anlaştı ve parayı verilen hesaba yatırdı.

 

"Açıklamaya Yanlış Yazmışsınız" Tuzağı

 

Parayı yatırdıktan sonra karşı taraf, açıklamaya yanlış yazıldığı iddiasıyla Atar'dan tekrar 30 bin lira istedi. Atar, parasının olmadığını ve vazgeçtiğini söyleyince dolandırıldığını anladı ve şikayetçi oldu. "Bu parayı özürlü çocuğumuzun parasıyla biriktirdik. Asgari ücretle çalışıyorum, daha fazla gönderemem dedim. Bizi bu şekilde dolandırdılar," dedi.

 

"Görüntülü Konuşma ve Güven Verme Taktikleri"

 

Adana’da cesedi henüz bulunamayan Zeynep Söğüt davasında yargılama yeniden başladı

Adana’da cesedi henüz bulunamayan Zeynep Söğüt davasında yargılama yeniden başladı

Atar, dolandırıcıların polis olduklarını söyledikleri için güven verdiğini belirtti: "Görüntülü konuşurken eşi de namaz kılıyordu. Bize inandırıcı ve samimi geldiler. Polise giderek şikayetçi olduk. Ben devletime güveniyorum."

 

Aynı Sitede Hâlâ Aktifler

 

Dolandırıcıların hâlâ aynı sitede eşyaları satmaya devam ettiğini belirten Atar, "Aradığımızda telefonlara çıkmıyorlar. Aynı sitede eşyaları satmaktalar," diyerek vatandaşları uyardı.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Tokat Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği