Telefon
WhatsApp
Cumhurbaşkanı Erdoğan belediye başkanı adayları hakkında kritik bilgiyi verdi!

AK Parti Belediye Başkan Adayları Belli Oluyor! Cumhurbaşkanı Erdoğan o tarihi işaret etti... 

 

Türkiye, 31 Mart'ta gerçekleştirilecek olan yerel seçimlere hazırlanırken, AK Parti'de belediye başkan aday aday süreci ve temayül yoklamaları sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan ziyareti dönüşünde yaptığı açıklamalarda, belediye başkan adaylarının açıklanması için önemli bir tarih işaret etti.

Erdoğan, uçakta yaptığı değerlendirmelerde, "2019 yerel seçiminde Cumhur İttifakı başlığıyla bir adım atmadık. Ancak bu seçimde durum çok daha farklı. Şu an itibarıyla Milliyetçi Hareket Partisi'nden ve partimden arkadaşlarımız müşterek çalışmalarını sürdürüyorlar. Hangi büyükşehirde, hangi illerde, hangi ilçelerde nasıl hareket edeceğiz, meclis üyeliklerinde nasıl hareket edeceğiz, bütün bu konuların hepsini arkadaşlarımız görüşüyorlar." dedi.

 

Erdoğan, belediye başkan adaylarının açıklanmasıyla ilgili süreci şu şekilde belirtti: "Bu hafta içinde arkadaşlarımız belli bir neticeye varacaklar. Ondan sonra bizim konseyimize getirecekler. Biz de bu yapılan çalışmayı gözden geçirerek süratle adım atıp, 2024’e dair Devlet Bahçeli ile bir araya gelip, kararımızı vereceğiz ve yola çıkacağız. 15 Aralık sonrası peyderpey aday açıklamalarımızı yaparız."

 

Bu gelişmelerle birlikte, AK Parti'nin belediye başkan adaylarının belirlenmesine dair bekleyiş, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları sonrasında özellikle Tokat'ta daha da arttı. Parti yetkilileri, sürecin hızlanarak 15 Aralık'tan sonra aday açıklamalarını yapacaklarını belirtti.

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Tokat Nöbetçi Eczaneler

E-Bülten Aboneliği